תרומה לאלטרואיזם אפקטיבי ישראל

אלטרואיזם אפקטיבי היא תנועה בינלאומית שקוראת לנו לתעדף את המאמצים שלנו לעזור לאחרים, כדי שנעזור כמה שיותר. התנועה מסייעת לאנשים שמתכוונים להשקיע זמן או כסף בעזרה לאחרים, לבחון את ההזדמנויות שלהם ולבחור את ההזדמנות שתעשה הכי הרבה אימפקט – בין אם מדובר על אנשים שמתכוונים להתנדב, לתרום, לקבל החלטות קריירה, להקים מיזם, לבחור נושא מחקר ועוד. 

העמותה הישראלית מהווה סניף ישראלי של התנועה, ומקדמת מספר פרויקטים כדוגמת הרצת קורסים ותכניות אקדמיות בתחום, ביצוע מחקרים משותפים עם עמותות ישראליות על מנת לבחון את האימפקט שלהן, מתן ייעוץ קריירה וייעוץ תרומה למגוון אנשים ועוד פרויקטים רבים עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה בעמוד זה.

היכולת להרחיב את הפעילות שלנו תלויה בכם – אנחנו זקוקים לעזרתכם כדי לעזור לישראלים למקסם את האימפקט בעשייה החברתית שלהם.

243823977_10227000694992263_5202491858596726763_n (1)

עוד עלינו

התנועה הוקמה על ידי פילוסופים בעלי שם עולמי כמו Peter Singer ו -William MacAskill בשנות ה-2000 המאוחרות ולאורך השנים הובילה להתפתחותן של כמה מן העמותות האפקטיביות ביותר בעולם, גייסה מיליארדי דולרים, הקימה מכוני מחקר מובילים בתחומם, והכווינה אלפי אנשים לקריירה המאפשרת להם להשפיע העולם בצורה משמעותית.

אין גוף אחד אשר מחזיק בשליטה או בעלות על התנועה: התנועה היא למעשה אוסף של אינדיבידואלים וארגונים שכולם פועלים לפי העיקרון של תעדוף בעשיה חברתית. 

התנועה מפתחת ומפיצה כלים פרקטים והמלצות לגבי איך לתעדף בעשייה חברתית, והיא גם קהילה שבה אנחנו מתייעצים אחד עם השניה לגבי תיעדוף בעשייה האישית שלנו.

התנועה הבינלאומית של אלטרואיזם אפקטיבי פועלת מעל לעשור, אך הפעילות בישראל החלה בסוף 2018. העמותה מורכבת כיום מועד מנהל ועשרות מתנדבים המקדמים מגוון פרויקטים הקשורים לרעיונות התנועה. במהלך שנות הפעילות שלנו עד כה הספקנו:

 • לפתוח קורס אקדמי העוסק ברעיונות התנועה באוניברסיטת תל אביב. בשנת 2021 פתחנו את המחזור השני של הקורס עם כ-50 סטודנטים.
 • לעבוד בשיתוף פעולה עם עמותות ישראליות ולבצע מחקרי עלות-תועלת לגבי הפעילות שלהן. במסגרת פעילות זו הוצאנו מחקר יחד עם עמותת 'אנימלס' העוסק בניתוח 'אתגר 22'. {לינק}
 • ליזום תחרות דיבייט עולמית בנושא אלטרואיזם אפקטיבי – התחרות נמשכה שלושה ימים, השתתפו בה מעל ל-150 מתחרים ושופטים מכ-25 מדינות ברחבי העולם, ובמסגרתה גויסו מעל ל-4000 דולר כתרומה לעמותות אפקטיביות.
 • להקים תכנית התמחות באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית, במסגרתה סטודנטים מקבלים כלים קונקרטיים להערכת אימפקט מקימים פרויקט חברתי שהם מודדים את האימפקט שלו.
 • לקבל מאות בקשות ייעוץ בתחומי קריירה, מחקר אקדמי ותרומות, ומתוכן לנהל מספר רב של שיחות ייעוץ מעמיקות.
 • לנהל מתכונת דו-חודשית של אירועים לחברי הקהילה עם נוכחות של עשרות אנשים בכל מפגש – החל מהעמקה מקצועית בתחומים שונים של אלטרואיזם אפקטיבי ועד ליריד קריירה עם נוכחות מרשימה של מעל ל-200 אנשים.
 • לפתח קהילה ישראלית ענפה העוסקת ברעיונות התנועה במסגרת קבוצת הפייסבוק שלנו והניוזלטר שלנו, וקבוצות קריאה שאנו מנהלים בערים שונות ברחבי הארץ.
 • חלק מן הכספים ינותבו ישירות אל המענקים הכספיים הנדרשים לתכנית מקסימום אימפקט (פירוט בסקשן נפרד בהמשך) שבה אנו מעודדים עמותות ישראליות לבצע מחקר קוסט-אפקטיביות בסטנדרט הגבוה ביותר
 • שאר התרומות ישומשו לשתי מטרות מרכזיות – 
  • העסקת עובדים חדשים חדשים לעמותה כדי שנוכל להרחיב את הפרויקטים שהזכרנו קודם לכן וגם להתניע פרויקטים חדשים. בין האפשרויות המובילות ניתן למצוא את הפרויקטים הבאים:
   • להקים בארץ שלוחה של ארגון Founders Pledge שמקדם התחייבות יזומה של סטארטאפיסטים לתרום חלק מהכסף שהם ירוויחו בעתיד.
   • לפתוח תוכנית מיקרו-גרנטים לאקדמאים על מנת לקדם מחקרים אפקטיביים.
   • ליצור פרויקט מעורבות חברתית בבתי ספר בישראל ברוח התנועה.
   • להתניע תוכניות מחקר קצרות-טווח עבור סטודנטים כדוגמת התכנית כאן
  • שדרוג מעטפת העמותה, לדוגמה: השכרת משרד / חלל עבודה משותף לעובדי ומתנדבי העמותה, או שכירת שירותים של מעצב/ת מקצועי/ת כדי לשייף את המיתוג שלנו.

בנוסף להישגים שהוזכרו קודם לכן, אנו אנו מתניעים בימים אלו את אחד מפרוייקטי הדגל שלנו לשנים הקרובות – 

תכנית 'מקסימום אימפקט'.  מטרת התוכנית היא לטפח ולפתח מחקר קוסט-אפקטיביות במגזר השלישי.

במהלך התכנית עמותות בישראל יגישו את מועמדותן, וכל ארגון שיתקבל יבצע מחקר וניתוח מעמיק בתחום עיסוקו, ילווה על ידי המתנדבים שלנו ומאגרי הידע הקיימים במטרה לייצר דוח עלות-אפקטיביות מבוסס על פעילותו.

כל ארגון שייקח חלק בתכנית יקבל מענק מחקר מקדים בסך 7,500 שקל, ובמסגרת התכנית יינתנו פרסים כספיים גדולים יותר לעמותות שיבצעו את המחקר העצמי באופן המדויק והאיכותי ביותר. השאיפה שלנו במסגרת הפרויקט היא לזהות את הזדמנויות התרומה המבטיחות ביותר, כדי שגם תורמים שחשוב להם לתרום בארץ יוכלו לתרום בצורה אפקטיבית.


לקריאה נוספת על הפרויקט, לחצו כאן.

כמות התרומות עד כה

0
שקלים נתרמו לאלטרואיזם אפקטיבי ישראל
0
שקלים נתרמו לתכנית Maximum Impact

{פה יהיה וידג'ט של תרומה}