לוח משרות אפקטיביות

איך אנחנו בוחרים את תחומי העשייה שנחפש בהם משרות?

הקריירה שלנו היא אמצעי משמעותי דרכו אנחנו יכולים להשפיע לטובה על העולם. אחת ההחלטות הכי חשובות שעלינו לקבל כשאנחנו בוחרים משרה היא עולם הבעיה שבו המשרה הזו שורה. כדי להבין אילו בעיות הן רלוונטיות, ולהציג משרות רק מעולמות התוכן השייכים אליהן, אנו בוחנים כל תחום עיסוק לפי עקרונות המפורטים כאן.

העקרונות הם –

  • גודל הבעיה – עד כמה פתרון הבעיה ישפיע באופן משמעותי לטובה על העולם.
  • סיכוי להתקדמות – עד כמה קל להתקדם לפתרון הבעיה?
  • מידת הזנחה – כמה משאבים מושקעים כיום לקידום פתרון הבעיה? האם ההזדמנויות הטובות ביותר לפתרון הבעיה כבר מבוצעות על ידי אחרים?

ככלל מנחה הבעיות בהן נבחר לעסוק הן בעיות גדולות, שניתן להתקדם בפתרונן ושלא מושקעים בהן משאבים רבים כיום.

שיקולים נוספים בבחירות קריירה

התאמה אישית היא קריטית בבחירת משרה, ולכן ייתכן שעבורכם יש מספר מצומצם יותר של תחומים רלוונטיים אשר יש בהם משרות מתאימות לסט היכולות וההעדפות שלכם.

בנוסף, על אף שהמשרות בלוח זה הן דרך מעולה ליצור השפעה חיובית על העולם, ישנן שתי חלופות חשובות שעליכם לשקול כשאתם בוחנים את המשך/תחילת הקריירה שלכם – השקעת זמן לשם פיתוח "הון קריירה" ו"רווח לתרומה". מדובר בשתי אפשרויות משמעותיות ואם ייתכן שאחת מהן מתאימה לכם בשלב הזה, חשוב שתעמיקו בהם.

אילו משרות נמצאות כאן?

בלוח זה מפורסמות משרות העוסקות בפתרון בעיות שאפקטיבי לעבוד עליהן לפי הקריטריונים שהצגנו קודם לכן. אלו הם תחומי העיסוק העיקריים שכרגע לוח המשרות שלנו מתמקד בהם (ניתן למצוא הרחבה על כל תחומי העשייה כאן) – תעדוף בעיות גלבוליותביטחון מסכנות ביולוגיותחוואות תעשייתית ופיתוח תחליפי בשרבטיחות גרעיניתהבנה ומניעה של סכנות בעקבות שינוי האקליםבריאות ועני עולמישיפור תהליך קבלת החלטותמחקר ביו-רפואיסכנות בבינה מלאכותיתרפורמה דמורקטיתבניית אלטרואיזם אפקטיבי.

בכל אחד מתחומי העיסוק הללו, ישנם שלושה סוגי משרות אפשריות (העמקה נוספת תוכלו לקרוא במאמר הזה):

  • משרות מחקר – באקדמיה או במכוני מחקר חיצוניים
  • עבודה הקשורה לקידום מדיניות הרלוונטית לאחד מתחומי העשייה המשמעותיים – עבודה בממשלה, בכנסת, בקמפיינים פוליטיים או ארגונים חיצוניים אשר משפיעים על קביעת המדיניות (לוביסטים, ארגונים חוץ-ממשלתיים, ארגוני מחקר מדיניות)
  • עבודה בארגון אפקטיבי ללא מטרות רווח – ארגון אשר מנוהל כראוי ומציע פתרון משמעותי, כלומר פתרון המבוצע באופן בינלאומי או יכול להיות מיושם ברמה בינלאומית על ידי הארגון עצמו או על ידי ארגון אחר

כמו כן, אנו מאמינים שיש המון פוטנציאל לא מנוצל בשוק העבודה הישראלי, ולכן חלק מהמשרות המוצגות כאן ממוקמות פיזית בישראל. אלו שלא, יכולות להתבצע מרחוק מכל מקום בעולם.

ההבנה שלנו לגבי קריירה אפקטיבית מסתמכת בין היתר על האתר 80,000 שעות שמטרתו לעזור לאנשים לעבוד בקריירות אפקטיביות. אנחנו ממליצים לכם להיכנס אליו, או לקרוא את הפוסט בבלוג שעוסק באתר.

אנחנו מספקים שירותי ייעוץ אישי לאנשים המעוניינים בעשייה משמעותית בתחומי הליבה של אלטרואיזם אפקטיבי – תוכלו להגיש מועמדות לייעוץ כזה באמצעות הטופס הזה.

*** הודעה חשובה – הפסקנו באופן זמני את פעילות לוח המשרות – אם אתם רוצים לעזור לנו להחיות את לוח המשרות, מוזמנים למלא את הטופס הבא ולהתנדב איתנו **