מה היא תוכנית ההתמחות

חשוב לך לעשות אימפקט? תוכנית ההתמחות שלנו נבנתה בהתייעצות עם תוכניות מקבילות באוניברסיטת אוקספורד והרווארד, והיא מיועדת לאפשר לך ללמוד איך תוכל/י להשפיע לטובה על העולם – החל מתכנון מסלול קריירה בעל פוטנציאל לעשיית אימפקט והכוונה למחקר שיתרום למדע ולאנושות, ועד לחיבור עם הזדמנויות התנדבות בארגונים אפקטיביים והיכרות עם עמותות שהוכחו כבעלות אימפקט אמיתי.

התכנית מורכבת ממפגשים שבועיים, כאשר בכל מפגש תקיימו דיון מעמיק ומאתגר על סוגיות שונות, כמו האם יש לנו מחוייבות מוסרית לעזור לאנשים במדינות עניות כמו קונגו ובנגלדש, איך אפשר למזער סבל של בעלי חיים והאם זה חשוב, ומה הם הפתרונות שיאפשרו לנו להגן על הפוטנציאל האנושי של הדורות הבאים.

בנוסף לדיונים, המפגשים יכללו גם הרצאות ממומחים ופעילים ותיקים בקהילת אלטרואיזם אפקטיבי ישראל שמשקיעים משאבים משמעותיים בעשיית טוב, וגם מתן כלים קונקרטיים להערכת אימפקט. בנוסף, התכנית כוללת גם הקמת פרוייקט חברתי ומדידת האימפקט שלו.

בואו להכיר

בוגרים/ות מספרים/ות

איתמר מנוחין

"ההתמחות הייתה הזדמנות מושלמת בשבילי. היה חסר לי המקום של תרומה מעצמי חזרה לעולם, ולא מצאתי דרך לעשות זאת בצורה שאני מאמין בה. ההתמחות נתנה לי כיווני תרומה שלא חשבתי עליהם, כלים לנתח להבין דרכי תרומה שונות, וגם גישה לקהילה נפלאה ושיתופי פעולה שלא הייתי נחשף אליהם אחרת"

WhatsApp Image 2021-10-06 at 2.18.27 AM

דניאל שכטר

"ההתמחות עלתה על כל הציפיות שלי, ההרצאות היו סופר מעניינות ומיוחדות וגם הדיונים, ולמרות הכל הרגשתי שהחלק שהכי תרם לי היה הפרויקט האישי בחלק השני של ההתמחות, אתה זוכה ליצור קשרים עם אנשין מעניינים מהקהילת הEA המקומית והבינלאומית להרגיש חלק מעשייה משמעותית ואפקטיבית"

נעמה יוחאי

"ההתמחות הייתה נקודת האור שלי במהלך השבוע! תמיד ציפיתי לקרוא את התוכן השבועי ולדון עליו עם אנשים מרתקים, ואני מרגישה שההתמחות הזו היא דרך מצויינת להכיר את העולם של אלטרואיזם אפקטיבי, לאתגר עקרונות שנראים מובנים מאליהם וגם ללמוד איך ליישם את העקרונות האלו בחיי היום יום!"

איך מגישים מועמדות

התוכנית פתוחה לקהל הסטודנטים והסטודנטיות של אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית. בכל אוניברסיטה תתקיים תכנית נפרדת, אליה יתקבלו כ-20 משתתפים ומשתתפות שיבחנו בשלב ראשון על בסיס טופס הגשת המועמדות, ובשלב השני על בסיס היכרות מעמיקה יותר עם המועמד/ת, תהליך שיתבצע על ידי מנהלי ומנהלות התוכנית עם המועמדות והמועמדים החזקים ביותר. המיונים לתכניות החלו – מוזמנים ומוזמנות להגיש מועמדות לתכנית.