מה היא תוכנית המנטורינג

תכנית המנטורינג שלנו מצמידה בין אנשים המעוניינים לקבל הדרכה וייעוץ בנושא מוגדר לבין מנטורים מנוסים ומקצועיים מקהילת אלטרואיזם אפקטיבי ישראל. 

תהליך המנטורינג יעסוק במחשבה משותפת על איך למקסם את האימפקט האישי שלך. דוגמאות לנושאים אפשריים הם:

  • פיתוח קריירה
  • שאיפות פילנתרופיות ותרומות
  • התנדבות
  • מחקר / לימוד של תחום ספציפי
  • יזמות חברתית
  • כניסה לעולם העשייה והידע של אלטרואיזם אפקטיבי

אם את/ה רוצה להתפתח באחד מהתחומים הללו, תוכנית המנטורינג היא צעד גדול קדימה!

מה מטרת התוכנית

אלטרואיזם אפקטיבי היא תנועה בינלאומית שקוראת לנו לתעדף את המאמצים שלנו לעזור לאחרים, כדי שנעזור כמה שיותר. התנועה מנסה לענות על השאלה "כיצד אנחנו מסוגלים להשתמש במשאבים העומדים לרשותנו על מנת לעזור לאחרים בצורה המשמעותית ביותר?". המטרה היא שכאשר אנחנו מתכוונים להשקיע זמן או כסף בעזרה לאחרים, נבחן את ההזדמנויות שיש לנו, ונבחר את זו עם הכי הרבה אימפקט – בין אם בתרומות, בהתנדבות, או אפילו בבחירות קריירה.

עזרה לאחרים ושיפור העולם כרוכים באתגרים לא פשוטים, וכדי לעשות את זה ולהצליח לעשות אימפקט אמיתי, אנחנו צריכים אנשים מוכשרים מרקעים שונים עם מגוון מיומנויות. אנחנו בקהילה הישראלית משיקים את תכנית המנטורינג על מנת למצוא אנשים כאלו – אנשים עם תשוקה לעשות טוב ולעזור לאחרים.

 תוכנית המנטורינג שלנו תעזור לך להתפתח בכיוונים שמושכים אותך, ותאפשר לך ללמוד איך לעשות טוב באמצעות הקריירה, ההתנדבות, המחקר או התרומה שלך, וגם על העקרונות והכלים של אלטרואיזם אפקטיבי .

איך מתנהלת התכנית

ההתאמה בין מנחה למונחה תעשה לפי רלוונטיות התחום, זמינות וחיבור אישי. תהליך המנטורינג עצמו יחל בפגישת היכרות ותיאום ציפיות, שלאחריה יוחלט מה היא הדרך האופטימלית לקידום התהליך, מבחינת לוחות זמנים ותכולות רלוונטיות. כמות הזמן הנדרשת תשתנה מתהליך מנטורינג אחד למשנהו אך אנו צופים כי מדובר במינימום של פגישה אחת לשבועיים, עבודת הכנה של המנחה ועבודה עצמאית של המונחה לאורך התהליך.

כיצד עובד תהליך הקבלה לתכנית

מרגע הגשת המועמדות, אנו מנתחים את המידע המצוי בטופס במטרה להחליט האם התכנית מתאימה למגיש/ת המועמדות. ייתכן שנפנה אל המועמד/ת לשם בירור נוסף ודיוק המועמדות. לאחר מכן אנו מחפשים התאמה בין מנחה למונחה, ובמידה ויש כזו אנו נותנים אור ירוק לתחילת התהליך ותיאום פגישת ההיכרות ותיאום ציפיות. תשובות סופיות ייתנו תוך מספר שבועות.

להבהרות ושאלות נוספות, תרגיש/י חופשי/ה לפנות אלינו דרך כתובת המייל שלנו.

 

הגישו מועמדות לתכנית

מעוניינ/ת לקבל הדרכה וייעוץ בתחום מסוים? רוצה להיות מנטור/ית בתכנית?
הגישו מועמדות באמצעות הכפתורים שכאן למטה!