כנס יעוץ קריירה וירטואלי

יום חמישי, ה-21/05/2020 בשעה 19:30 / מפגש זום וירטואלי

איך בוחרים קריירה שתהיה גם מספקת וגם תתרום לאחרים באופן משמעותי? באילו בעיות כדאי לעסוק? איך מתכננים קריירה כדי לייצר אימפקט משמעותי לטווח ארוך?

הצטרפו אלינו לוובינר ראשון מסוגו, בו סטארט-איזי מביאה יחד עם אלטרואיזם אפקטיבי ישראל מומחים ממקצועות עם אימפקט חברתי, במטרה ללמוד מניסיון של אחרים כיצד ניתן לנתב את הקריירה שלכם לעשייה חברתית.

 

הוובינר יתחלק לשני חלקים: נתחיל בהרצאה של סלע נבו על ניתוב הקריירה לעשייה אפקטיבית ולאחר מכן נעבור לפאנלים (נפרדים) עם מומחים מתעשיית ההייטק, היזמות החברתית ומוכנות למגפות ומחקר של סכנות לאנושות. שימו לב! הפאנל מוכוון לשאלות שאתם תעלו בשלב ההרשמה, אז זה הזמן לשתף!

הרצאת הפתיחה תהיה של סלע נבו, ראש קהילת אלטרואיזם אפקטיבי ישראל, קהילה העוסקת בשאלה: "כיצד ניתן לעזור לאחרים כמה שיותר עם המשאבים שלנו?". בנוסף, סלע מוביל את מאמצי חיזוי השטפונות של גוגל במדינות מתפתחות, ומרצה לאבטחת מידע באוניברסיטת תל אביב.
בהרצאה נדבר קצת על המחקר הקיים של איך לתכנן קריירה עם תרומה משמעותית לעולם. אדם עובד בממוצע 80,000 שעות בחייו – אנחנו נציג לכם את האפשרויות העומדות בפניכם בנוגע לבחירת קריירה המתמקדת בעשייה חברתית, ומה אתם יכולים לעשות עם 80,000 השעות שלכם.

לאחר מכן נעבור לפאנלים שיתחלקו ל-3 (כל אחד בלינק אחר) במקצועות בעלי אימפקט חברתי:

פאנל מספר 1 – עשייה חברתית בהייטק

אופיר רייך Data Scientist בתחום מיגור העוני העולמי ב Google research
בעברו עבד ב-Center for Effective Global Action בברקלי, ועם מספר פרויקטים אקדמיים בכלכלה החוקרים עוני קיצוני בעולם והתערבויות כדי לפתור אותו.

כמו כן עבד ב-Precision Agriculture for Development, ארגון ללא מטרת רווח שמטרתו לספק הדרכה חקלאית דרך טלפונים סלולריים למיליוני חקלאים קטנים במדינות מתפתחות. כרגע עובד בגוגל על חיזוי שיטפונות בהודו.

גיא שליו – חוקר Google research, Machine learning

גיא מפתח מערכת לחיזוי שיטפונות המערכת מבוססת למידת מכונה ומודלים פיזיקליים, ומטרתה להתריע מראש על אירועי שיטפון לאנשים בשטח ולגורמי הסיוע.

עודד בלייר – מנהל פיתוח בחברת riseup, סטרטאפ עם משימה חברתית – לעזור לכמה שיותר ישראלים לצמוח כלכלית.

פאנל מספר 2 – הקמה וניהול של מיזם חברתי

דניאל קובלר – דניאל מייסד ומנכ״ל חברת לודוס, יועץ אסטרטגי בכיר לשר החוץ ומייסד עתיד פלוס. היה שותף בהקמת לוחמים ללא גבולות, כיהן כדירקטור אופרציה ופיתוח עסקי בחברת הבלוקצ׳יין Blox והפיק תוכנית טלוויזיה ואינסטגרם בשם Keep it fresh.

עודד בשן – מנכ"ל מגדל אור (חלק בעמותת יעדים לצפון מיסודה של קרן רש"י)
בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני במנהל עסקים, ומנהל את מגדל אור, הארגון המוביל בארץ לשירותים לאנשים עם עיוורון.
את ההחלטה על ניהול בתחום החברתי קיבל בהיותו סגן מפקד סיירת גולני.

קורל ביטון – מנכ"לית עתיד פלוס.
בעברה שירתה כקצינה בחיל התקשוב, בעלת תואר ראשון בכלכלה ופסיכולוגיה מאוניברסיטת בן גוריון.
קורל הצטרפה לעתיד פלוס בשנת 2015 כרכזת פעילות בכפר הנוער כנות, בהמשך ניהלה את מחוז דרום של העמותה ולאחר מכן את הפעילות בכפרי הנוער למשך שלוש שנים. קורל התנדבה ב"אוניברסיטה בעם", פלטפורמת לימודים המגשרת על פערים חברתיים ומאפשרת שוויון הזדמנויות בחינוך.

פאנל מספר 3 – מוכנות למגפות ומחקר של סכנות לאנושות

ד"ר דוד מנהיים עושה כיום פוסט-דוקטורט, עוסק במחקרים על סיכונים בנושאי לוחמה ביולוגית, אסונות גלובליים, בריאות הציבור, מודלים חישוביים ואפידמיולוגיה של מחלות זיהומיות (מישהו אמר קורונה?). דוד עובד גם על "Superforecasting" לפרויקט השיפוט הטוב.