מלגות לתזה לתלמידי תואר שני במדעי החברה

עמותת אלטרואיזם אפקטיבי ישראל מעניקה מלגות לסטודנטים לתואר שני במסלולים מחקריים במדעי החברה עבור מחקר עלות-אפקטיביות למדידת השפעתן של עמותות וארגונים חברתיים. 

במהלך המלגה ילווה הסטודנט את אחת מהעמותות המשתתפות בתהליך במחקר מדידת האימפקט. המלגה מיועדת לתלמידים החוקרים היבטים שונים של פיתוח חברתי וכלכלי, ומהווה הזדמנות משמעותית לעצב את מחקרי האפקטיביות של עמותות ולהשפיע בצורה ישירה על העשייה החברתית בישראל.

 

על תכנית מקסימום אימפקט

דמיינו מציאות שבה תורמים יודעים בדיוק כמה אימפקט התרומה שלהם עושה, ובה יזמים חברתיים יודעים שכמות התרומות שיקבלו תלויה בכמה השפעה המיזם שלהם עושה, ולא רק בכמה מושך הוא נראה בעיני תורמים. התנועה הבינלאומית של אלטרואיזם אפקטיבי מצליחה לייצר מציאות כזאת במגזר השלישי ברחבי העולם, והחזון שלנו הוא להביא את המציאות הזאת לתרבות התרומה בישראל.

תכנית מקסימום אימפקט היא פרויקט חדש של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל, המעניק לעמותות מימון וליווי עבור ביצוע מחקרי עלות-אפקטיביות. התוכנית מציעה לעמותות מענק מחקר מקדים, ליווי וייעוץ למחקר, פרסום, תוכנית הכפלת תרומות וכן מימון בצורת פרס לעמותות המובילות מבחינת איכות ותוצאות המחקר.

המחקרים שיצאו לפועל במסגרת התכנית ימדדו את התוצרים של העמותות ויעריכו את השפעתה של פעילות העמותות על חייהם של המוטבים. בסוף התכנית, כלל המחקרים יפורסמו ויונגשו לתורמים, כך שהעמותות יוכלו לקבל חשיפה וגישה לקהל תורמים חדש מהארץ ומחו"ל אשר רוצים לתרום לעמותות על בסיס מדידת האפקטיביות שלהן.

 

על אלטרואיזם אפקטיבי

כבר מעל לעשור, התנועה הבינלאומית של אלטרואיזם אפקטיבי נותנת לאנשים את הכלים לתעדף את המאמצים שלהם לעזור לאחרים כדי לעזור כמה שיותר, בין אם באמצעות הקריירה, בחירת התנדבות או תרומה. התנועה הוקמה במחלקה לפילוסופיה פרקטית באוקספורד בשנות ה-2000 המאוחרות ולאורך השנים הובילה להתפתחותן של כמה מהעמותות האפקטיביות ביותר בעולם, גייסה מעל 30 מיליארד דולר, הגנה על מעל 100 מיליון ילדים ממלריה, הפכה להיות אחד ממקורות המימון המובילים למוכנות למגפות (עוד לפני פרוץ הקורונה) והקימה מכוני מחקר מובילים בתחומם.

הסניף הישראלי של התנועה הוא חדש יחסית, אבל כבר הספקנו לגייס עבורו 1.5 מיליון ש"ח, להקים קורס אקדמי באוניברסיטת ת"א, להריץ תוכניות התמחות באוניברסיטת ת"א ובאוניברסיטה העברית, לתמוך בהקמתן של שתי עמותות חדשות שהקימו חברי הקהילה, להעביר וובינרים עם מאות משתתפים, לקיים יותר מ-100 שיחות ייעוץ קריירה, ולהקים קהילה של כ-50 מתנדבים, 400 עוקבים הדוקים, ועוד אלפי ישראלים שמשלבים את עקרונות התנועה בעשייה החברתית שלהם. 

 

מה אנחנו מציעים?

 • אימפקט גבוה – המחקרים שיבוצעו במסגרת התכנית יעזרו לתורמים לתמוך ביוזמות בעלות האימפקט הגדול ביותר, ועמותות ישראליות מגייסות מעל 23 מיליארד שקל בשנה דרך פילנתרופיה
 • הזדמנות מחקרית-ניהולית – לבצע מחקר בשטח ולהיות שותף בבניית תכנית מחקרית עבור עשרות עמותות
 • המון מקום ליוזמה ואחריות
 

היכולות שלך

יתרונות להתאמה למלגה:

 • בתחילת מסלול תואר שני מחקרי או תואר ראשון עם ניסיון עבודה מקביל (לדוגמא, עבודה במכון מחקר), בתחומי כלכלה / סטטיסטיקה / מדיניות ציבורית / מדעי החברה / מדעי החיים
 • המון יוזמה ויכולת ניהול עצמי
 • יחסי אנוש מצוינים
 • רצון לשפר את העשייה החברתית בישראל
 • אנגלית ברמה גבוהה (קריאה, כתיבה)
 • שיהיה כיף לעבוד איתך!
 • יתרון: היכרות עם המגזר השלישי ועמותות ישראליות
 • יתרון: ניסיון בביצוע מחקרי הערכה על התערבויות חברתיות או ניסיון עם מדידת עלות-תועלת
 • יתרון: היכרות והזדהות עם העקרונות לעשייה חברתית של תנועת אלטרואיזם אפקטיבי

 

תהליך המיון

תהליך המיון יכלול מילוי טופס הגשה, הגשת קורות חיים ומכתב המלצה ולאחר מכן ראיון אישי.

המועד האחרון להגשת הבקשות הוא: 1 ביוני 2022.

בכל שאלה, מוזמנים לפנות לעזרא הוסדורף ב-ezra@effective-altruism.org.il

 

דילוג לתוכן