מה זה אלטרואיזם אפקטיבי?

אלטרואיזם אפקטיבי היא פילוסופיה ותנועה בינלאומית הדוגלת בשימוש בראיות אמפיריות וניתוח זהיר על מנת לעשות כמה שיותר טוב.  התנועה הוקמה על ידי פילוסופים בעלי שם עולמי כמו Peter Singer ו -William MacAskill בשנות ה-2000 המאוחרות ולאורך השנים הובילה להתפתחותן של כמה מהעמותות האפקטיביות ביותר בעולם, גייסה מיליארדי דולרים, הקימה מכוני מחקר מובילים בתחומם, והכווינה אלפי אנשים לקריירה שמאפשרת להם להשפיע העולם בצורה משמעותית.

אם תרצו להעמיק בעקרונות ובפעילות של תנועת האלטרואיזם האפקטיבי, אנחנו מזמינים אתכם ללמוד עוד.

מה התנועה עושה?

לנו באלטרואיזם אפקטיבי חשוב שכאנשים ניגשים לעשות טוב, הם יסתכלו על המשאבים שהם הולכים להשקיע, וישאלו:

"איך אני יכול לעשות עם המשאבים האלה כמה שיותר טוב?". 

העיסוק המרכזי של תנועת האלטרואיזם אפקטיבי הוא לעזור במענה על השאלה הזאת בעזרת מתודולוגיות, כלים ומחקר, כדי לעזור לכל אחד למקסם את האימפקט שהוא יכול לעשות.

מה אנחנו עושים בקהילה הישראלית?

  • אנחנו בונים קהילה ונטוורק של אנשים שמעוניינים ללמוד, להעמיק וליישם את העקרונות של אלטרואיזם אפקטיבי דרך עשייה ישירה ותרומות.
  • אנחנו פועלים כדי לעודד מדידה ושיפור של אימפקט במגזר השלישי, במגזר הציבורי, ובאקדמיה.
  • אנחנו מספקים ייעוץ ללא תשלום לתורמים, יזמים, עמותות, ומקצוענים במטרה לעזור להם למקסם את האימפקט החברתי שלהם.
  • אנחנו מייצרים רשת תמיכה לפרויקטים חדשים, בין אם מדובר בפרויקטי מחקר במסגרת התנועה, פרויקטים לשיפור התשתיות והקהילה העולמית, הקמה של עמותות אפקטיביות, ועוד. אנחנו תומכים גם בפרויקטים בעלי הצלחה מוכחת שהתבצעו בקהילות מקומיות אחרות ברחבי העולם, וגם בפרויקטים חדשים ונסיוניים.
 
אנחנו מזמינים אתכם לקרוא בהרחבה על האסטרטגיה והמטרות שלנו.

הפרוייקטים בישראל

את רשימת הפרויקטים המלאה, וכן פרטים נוספים על הפרויקטים שלנו, תוכלו למצוא בטבלת הפרוייקטים שלנו.

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

הצוות המנהל

סלע נבו

סלע הוא ראש הועד המנהל של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל ומוביל את מאמצי חיזוי השטפונות של גוגל במדינות מתפתחות, בנוסף למספר פרויקטים הומניטאריים וסביבתיים אחרים. בזמנו הפנוי סלע מלמד אתיקה מעשית ואבטחת מידע באוניברסיטת תל אביב, ומייעץ לקרן הון סיכון על השקעה בסטארטאפים המקדמים את ה-SDGs של האו"ם.

גדעון קדוש

גדעון הוא מנכ"ל עמותת אלטרואיזם אפקטיבי ישראל. לגדעון רקע וניסיון בניהול פרויקטים, שיפור תהליכים ארגוניים וניהול מוצר, ובנוסף לניהול העמותה מוביל כיום מספר פרויקטים לפיתוח אפליקציות בתחום ה-Wellbeing.

עומר נבו

עומר מוביל את יעוץ הקריירה של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל.  לעומר ניסיון עשיר בניהול והובלת צוותים אותו רכש כחוקר אלגוריתמים בכיר ומפקד במודיעין הישראלי. עומר הקים את הסטארט-אפ NeoWize שנמכר לחברת Il-Makiage, וכיום הוא סמנכ"ל המחקר והפיתוח של החברה.

מור חנני

מור מובילה כמה פרוייקטים בקהילה הישראלית, ביניהם בנייה והעברה של סדנאות ותוכניות על אלטרואיזם אפקטיבי והערכת אימפקט של עמותות. מור בעלת דוקטורט בביואינפורמטיקה וגנומיקה, בעלת תואר שני בייעוץ גנטי, ועובדת כמדענית נתונים בחברת Rightbound.

עדו ארד

עדו מוביל את מאמצי המחקר של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל. עדו הוא מתכנת וחוקר מנוסה עם ניסיון בהדרכה ולימוד, וכיום הוא עוסק בפרוייקטי מחקר עצמאיים מתחומי העשייה של אלטרואיזם אפקטיבי.

דנה גרין

דנה מנהלת פרויקטים באלטרואיזם אפקטיבי, ביניהם הפקת אירועי קהילה ויצירת תוכן אודיו-ויזואלי. דנה היא סטודנטית לתואר שני בקולנוע שכיהנה בעבר כיו"ר מועדון הדיבייט של אוניברסיטת ת"א, וכיום משמשת כחברת הנהלה במועדון.

נדב ברנדס

נדב מבצע מחקרי אפקטיביות ומדידת אימפקט של עמותות ישראליות, ופועל לשנות את התרבות הפילנתרופית בארץ כך שתורמים ועמותות ישימו דגש על ראיות. נדב הוא דוקטורנט לביולוגיה חישובית באוניברסיטה העברית בירושלים.
אסף איפרגן

אסף איפרגן

אסף מוביל את תהליכי השיווק, המיתוג והפרסום של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל. בנוסף לתפקידו באלטרואיזם אפקטיבי, אסף עובד כמנהל איסוף דאטה ומנהל שיווק בחברת Sightx ובעל ניסיון מקצועי בקופירייטינג וכתיבת תוכן.

הקהילה שלנו מורכבת מעוד עשרות מתנדבות ומתנדבים מוכשרים העובדים על מגוון פרויקטים, כדוגמת הפרויקטים המתוארים למעלה. אנחנו נמצאים בשלבים האחרונים של תהליך הקמת והסדרת הפעילות של העמותה באופן רשמי, שלאחריו נסמיך את בעלי התפקידים בעמותה.

צרו איתנו קשר

מעוניינים לעבוד איתנו בשיתוף פעולה? בא לכם להכיר אותנו יותר טוב? יש לכם הצעה מעניינת? פידבק עבור האתר או עבור הקהילה? צרו איתנו קשר במייל או בקישור הבא: