מה זה אלטרואיזם אפקטיבי?

אלטרואיזם אפקטיבי היא תנועה בינלאומית שקוראת לנו לתעדף את המאמצים שלנו לעזור לאחרים, כדי שנעזור כמה שיותר. 

במילים אחרות, המטרה היא שכאשר אנחנו מתכוונים להשקיע זמן או כסף בעזרה לאחרים, נבחן את ההזדמנויות שיש לנו, ונבחר את זו שתעשה הכי הרבה אימפקט – בין אם העזרה הזאת היא בתרומות, בהתנדבות, בבחירות קריירה, או בכל דרך אחרת.

התנועה הוקמה על ידי פילוסופים בעלי שם עולמי כמו Peter Singer ו -William MacAskill בשנות ה-2000 המאוחרות ולאורך השנים הובילה להתפתחותן של כמה מהעמותות האפקטיביות ביותר בעולם, גייסה מיליארדי דולרים, הקימה מכוני מחקר מובילים בתחומם, והכווינה אלפי אנשים לקריירה שמאפשרת להם להשפיע העולם בצורה משמעותית.

אם תרצו להעמיק בעקרונות ובפעילות של תנועת האלטרואיזם האפקטיבי, אנחנו מזמינים אתכם ללמוד עוד

מה התנועה עושה?

תנועת אלטרואיזם אפקטיבי מפתחת ומפיצה כלים פרקטים והמלצות לגבי איך לתעדף בעשייה חברתית, והיא גם קהילה שבה אנחנו מתייעצים אחד עם השניה לגבי תעדוף בעשייה האישית שלנו. 

התנועה מורכבת מארגונים עצמאיים שעוסקים בנושא התעדוף של עשייה חברתית מזוויות שונות: החל ממחקר הקשור לתעדוף הבעיות הדחופות בעולם, דרך מדידת אימפקט של עמותות, דרך יעוץ לאינדיבידואלים כיצד למקסם את האימפקט שתעשה הקריירה או שיעשו התרומות שלהם, וכן הלאה.

מה אנחנו עושים בקהילה הישראלית?

  • אנחנו בונים קהילה ונטוורק של אנשים שמעוניינים ללמוד, להעמיק וליישם את העקרונות של אלטרואיזם אפקטיבי דרך עשייה ישירה ותרומות.
  • אנחנו פועלים כדי לעודד מדידה ושיפור של אימפקט במגזר השלישי, במגזר הציבורי, ובאקדמיה.
  • אנחנו מספקים ייעוץ ללא תשלום לתורמים, יזמים, עמותות, ומקצוענים במטרה לעזור להם למקסם את האימפקט החברתי שלהם.
  • אנחנו מייצרים רשת תמיכה לפרויקטים חדשים, בין אם מדובר בפרויקטי מחקר במסגרת התנועה, פרויקטים לשיפור התשתיות והקהילה העולמית, הקמה של עמותות אפקטיביות, ועוד. אנחנו תומכים גם בפרויקטים בעלי הצלחה מוכחת שהתבצעו בקהילות מקומיות אחרות ברחבי העולם, וגם בפרויקטים חדשים ונסיוניים.
 
אנחנו מזמינים אתכם לקרוא בהרחבה על האסטרטגיה והמטרות שלנו.

הפרוייקטים בישראל

את רשימת הפרויקטים המלאה, וכן פרטים נוספים על הפרויקטים שלנו, תוכלו למצוא בטבלת הפרוייקטים שלנו.

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

הצוות המנהל

סלע נבו

סלע הוא ראש הועד המנהל של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל ומוביל את מאמצי חיזוי השטפונות של Google במדינות מתפתחות, בנוסף למספר פרויקטים הומניטאריים וסביבתיים אחרים. בזמנו הפנוי סלע מלמד אתיקה מעשית ואבטחת מידע באוניברסיטת תל אביב, ומייעץ לקרן הון סיכון על השקעה בסטארטאפים המקדמים את ה-SDGs של האו"ם.

גדעון קדוש

גדעון הוא מנכ"ל עמותת אלטרואיזם אפקטיבי ישראל. לגדעון רקע וניסיון בניהול פרויקטים, שיפור תהליכים ארגוניים וניהול מוצר. גדעון מתמחה במוצרים בתחום ה-Wellbeing, ובנוסף לניהול העמותה מוביל כיום פיתוח של אפליקציה שמטרתה לעזור למשתמשים לשנות תפיסות שליליות שמעכבות אותם.

עומר נבו

עומר מוביל את יעוץ הקריירה של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל.  לעומר ניסיון עשיר בניהול והובלת צוותים אותו רכש כחוקר אלגוריתמים בכיר ומפקד במודיעין הישראלי. עומר הקים את הסטארט-אפ NeoWize שנמכר לחברת Il-Makiage, וכיום מוביל צוות בGoogle העוסק בחיזוי שריפות.

מור חנני

מור מובילה כמה פרוייקטים בקהילה הישראלית, ביניהם בנייה והעברה של סדנאות ותוכניות על אלטרואיזם אפקטיבי והערכת אימפקט של עמותות. מור בעלת דוקטורט בביואינפורמטיקה וגנומיקה, בעלת תואר שני בייעוץ גנטי, ועובדת כמדענית נתונים בחברת Rightbound.

עדו ארד

עדו מוביל את מאמצי המחקר של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל. עדו הוא מתכנת וחוקר מנוסה עם ניסיון בהדרכה ולימוד, וכיום הוא עוסק בפרוייקטי מחקר עצמאיים מתחומי העשייה של אלטרואיזם אפקטיבי.

אסף איפרגן

אסף איפרגן

אסף מוביל את תהליכי השיווק, המיתוג והפרסום של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל. בנוסף לתפקידו באלטרואיזם אפקטיבי, אסף עובד כמנהל פרוייקטי דאטה ומנהל שיווק בחברת Sightx המפתחת מערכות בינה מלאכותית בתחום הראייה הממוחשבת.

הקהילה שלנו מורכבת מעוד עשרות מתנדבות ומתנדבים מוכשרים העובדים על מגוון פרויקטים, כדוגמת הפרויקטים המתוארים למעלה. עוד על המתנדבים והפרויקטים שלנו ניתן לקרוא בסיכום השנה האחרון.

צרו איתנו קשר

מעוניינים לעבוד איתנו בשיתוף פעולה? בא לכם להכיר אותנו יותר טוב? יש לכם הצעה מעניינת? פידבק עבור האתר או עבור הקהילה? צרו איתנו קשר במייל או בקישור הבא: