מה זה אלטרואיזם אפקטיבי?

אלטרואיזם אפקטיבי היא פילוסופיה ותנועה בינלאומית הדוגלת בשימוש בראיות אמפיריות וניתוח זהיר על מנת לעשות כמה שיותר טוב.  התנועה הוקמה על ידי פילוסופים בעלי שם עולמי כמו Peter Singer ו -William MacAskill בשנות ה-2000 המאוחרות ולאורך השנים הובילה להתפתחותן של כמה מהעמותות האפקטיביות ביותר בעולם, גייסה מיליארדי דולרים, הקימה מכוני מחקר מובילים בתחומם, והכווינה אלפי אנשים לקריירה שמאפשרת להם להשפיע העולם בצורה משמעותית.

אם תרצו להעמיק בעקרונות ובפעילות של תנועת האלטרואיזם האפקטיבי, אנחנו מזמינים אתכם ללמוד עוד.

מה התנועה עושה?

לנו באלטרואיזם אפקטיבי חשוב שכאנשים ניגשים לעשות טוב, הם יסתכלו על המשאבים שהם הולכים להשקיע, וישאלו:

"איך אני יכול לעשות עם המשאבים האלה כמה שיותר טוב?". 

העיסוק המרכזי של תנועת האלטרואיזם אפקטיבי הוא לעזור במענה על השאלה הזאת בעזרת מתודולוגיות, כלים ומחקר, כדי לעזור לכל אחד למקסם את האימפקט שהוא יכול לעשות.

מה אנחנו עושים בקהילה הישראלית?

  • אנחנו בונים קהילה ונטוורק של אנשים שמעוניינים ללמוד, להעמיק וליישם את העקרונות של אלטרואיזם אפקטיבי דרך עשייה ישירה ותרומות.
  • אנחנו פועלים כדי לעודד מדידה ושיפור של אימפקט במגזר השלישי, במגזר הציבורי, ובאקדמיה.
  • אנחנו מספקים ייעוץ ללא תשלום לתורמים, יזמים, עמותות, ומקצוענים במטרה לעזור להם למקסם את האימפקט החברתי שלהם.
  • אנחנו מייצרים רשת תמיכה לפרויקטים חדשים, בין אם מדובר בפרויקטי מחקר במסגרת התנועה, פרויקטים לשיפור התשתיות והקהילה העולמית, הקמה של עמותות אפקטיביות, ועוד. אנחנו תומכים גם בפרויקטים בעלי הצלחה מוכחת שהתבצעו בקהילות מקומיות אחרות ברחבי העולם, וגם בפרויקטים חדשים ונסיוניים.

הפרוייקטים בישראל

הישארו מעודכנים

הישארו מעודכנים

ועד העמותה

סלע נבו

סלע הוא ראש הועד המנהל של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל. אחרי שנים של רכישת ניסיון בניהול והובלה כחוקר אלגוריתמים בכיר ומפקד במודיעין הישראלי, סלע הקים את צוות חיזוי השטפונות של גוגל וכיום מנהל שלושה צוותים בחברת גוגל העוסקים בפרוייקטי אימפקט. 

גדעון קדוש

גדעון הוא מנכ"ל עמותת אלטרואיזם אפקטיבי ישראל. לגדעון רקע וניסיון בניהול פרויקטים, שיפור תהליכים ארגוניים וניהול מוצר, ובנוסף לניהול העמותה מוביל כיום מספר פרויקטים לפיתוח אפליקציות בתחום ה-Wellbeing.

עומר נבו

עומר מוביל את יעוץ הקריירה של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל.  לעומר ניסיון עשיר בניהול והובלת צוותים אותו רכש כחוקר אלגוריתמים בכיר ומפקד במודיעין הישראלי. עומר הקים את הסטארט-אפ NeoWize שנמכר לחברת Il-Makiage, וכיום הוא סמנכ"ל המחקר והפיתוח של החברה.

מור חנני

מור לוקחת חלק בכמה פרוייקטים בקהילה, ביניהם בניית סדנאות ותוכניות נוער על אלטרואיזם אפקטיבי, והערכת האימפקט של עמותות. מור מסיימת בימים אלו דוקטורט בביואינפורמטיקה וגנומיקה, בעלת תואר שני בייעוץ גנטי, וכיום עובדת כמדענית נתונים בחברת Anaplan.

עדו ארד

עדו מוביל את מאמצי המחקר של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל. עדו הוא מתכנת וחוקר מנוסה עם ניסיון בהדרכה ולימוד, וכיום הוא עוסק בפרוייקטי מחקר עצמאיים מתחומי העשייה של אלטרואיזם אפקטיבי.

דנה גרין

דנה מנהלת פרויקטים באלטרואיזם אפקטיבי, ביניהם הפקת אירועי קהילה ויצירת תוכן אודיו-ויזואלי. דנה היא סטודנטית לתואר שני בקולנוע שכיהנה בעבר כיו"ר מועדון הדיבייט של אוניברסיטת ת"א, וכיום משמשת כחברת הנהלה במועדון.

נדב ברנדס

נדב מבצע מחקרי אפקטיביות ומדידת אימפקט של עמותות ישראליות, ופועל לשנות את התרבות הפילנתרופית בארץ כך שתורמים ועמותות ישימו דגש על ראיות. נדב הוא דוקטורנט לביולוגיה חישובית באוניברסיטה העברית בירושלים.

הקהילה שלנו מורכבת מעוד עשרות מתנדבות ומתנדבים מוכשרים העובדים על מגוון פרויקטים, כדוגמת הפרויקטים המתוארים למעלה.

צרו איתנו קשר

מעוניינים לעבוד איתנו בשיתוף פעולה? בא לכם להכיר אותנו יותר טוב? יש לכם הצעה מעניינת? פידבק עבור האתר או עבור הקהילה? צרו איתנו קשר במייל או בקישור הבא: