ימים לתום הרשמה

איך ניתן למקסם את האימפקט של העמותה שלכם?​

דמיינו מציאות שבה תורמים יודעים בדיוק כמה אימפקט התרומה שלהם עושה, ובה יזמים חברתיים יודעים שכמות התרומות שיקבלו תלויה בכמה השפעה המיזם שלהם עושה, ולא רק בכמה מושך הוא נראה בעיני תורמים. התנועה הבינלאומית של אלטרואיזם אפקטיבי מצליחה לייצר מציאות כזאת במגזר השלישי ברחבי העולם, והחזון שלנו הוא להביא את המציאות הזאת לתרבות התרומה בישראל.

תכנית מקסימום אימפקט היא פרויקט חדש של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל, המעניק לעמותות מימון וליווי עבור ביצוע מחקרי עלות-אפקטיביות. התוכנית מציעה לעמותות מענק מחקר מקדים, ליווי וייעוץ בנוגע למחקר לאורך התוכנית, מימון בצורת פרס לעמותות המובילות מבחינת איכות ותוצאות המחקר, וכן פרסום ותוכנית הכפלת תרומות לכלל העמותות המשתתפות בתוכנית.

ליווי ותמיכה

סיוע במחקר עלות-אפקטיביות

מענקי מחקר מקדים

15 עמותות יקבלו מענק בסך 7,500 ש"ח

מענק כספי

4 העמותות הזוכות יזכו ב- 25,000 ש"ח

מה העמותה שלי תקבל מהתכנית?

1. ליווי ביצירת דוח עלות-אפקטיביות

דוחות עלות-אפקטיביות הם דרך מצוינת להבין איך להגדיל את האימפקט החברתי שעמותה מייצרת, ולהבין כמה אימפקט מייצרת כל תוכנית. זוהי דרך מעולה לייצר שקיפות שתמשוך את סוג חדש של תורמים, ולהציג לתורמים את המדדים שמשקפים כמה העמותה עוזרת לאחרים – במקום להיות מוסכים ממדדים עקיפים שמקשים על ההתנהלות של העמותה.

2. מענק מחקר מקדים 

כדי להקל על עמותות לתת קשב לתהליך המחקר, אנו מציעים מענק מקדים בסך 7,500 ש"ח לכ-15 עמותות בעלות פוטנציאל לביצוע מחקר עלות-אפקטיביות באופן איכותי.

3. מענק סיום לעמותות המובילות בתחומן

ארבעה ארגונים שהגישו את מחקר עלות-אפקטיביות האיכותי ביותר בתחומן, יזכו למענק בסך 25,000 שקלים

4. חשיפה ופרסום
גישה
לקהל תורמים חדשים מהארץ ומחו"ל שרוצים לתרום לעמותות על בסיס מדידת האפקטיביות שלהן. העמותות המשתתפות בתוכנית יופיעו בקמפיין ייעודי באתר של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל, שמקדם עמותות ישראליות שפרסמו מחקר עלות-אפקטיביות.

5. Donation Matching 
על מנת לעזור לארגונים שסיימו את התכנית בהצלחה, השקנו קמפיין גיוס כספים להכפלת תרומות עבור המשתתפים. אנו נמשיך לגייס כסף להכפלת תרומות עד אירוע הסיום.

0
שגויסו להכפלת תרומות החל מה-16.1

מהי עלות-אפקטיביות?

מאחורי כל פעולה פילנתרופית – בין אם היא פעילות של עמותה, של התנדבות, של תרומה – עומד הרצון האמיץ לעזור לאחרים. אבל האם אנחנו יודעים עד כמה כל פעילות שלנו עוזרת לאחרים? אם הפרויקט שלי מקבל תרומה של 10 אלף ש"ח, כמה אנשים הוא יוציא ממעגל העוני עם הכסף הזה? כמה בעלי חיים הוא יציל? כמה פליטה של גזי חממה הוא ימנע?

מכאן מגיעה החשיבות של מחקר "עלות-אפקטיביות", שעונה על השאלה: כמה אימפקט עושה כל שקל שמושקע בתוכנית? תוכלו לקרוא עוד על המושג ועל מחקרי עלות-אפקטיביות במדריך להערכת אימפקט של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל. 

שלב ראשון:
הגשת מועמדות

שלב שני:
ביצוע מחקר אימפקט

שלב שלישי:
ועדת הערכה

שלב רביעי:
אירוע סיום והכרזת זוכים

יש לכם שאלות - דברו איתנו